Ochrona danych osobowych

Home / Szkolenia dla Administracji / Ochrona danych osobowych

Brak Szkoleń w katalogu w tym czasie

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Z chęcią odpowiemy Państwu na wszystkie pytania

Zagadnienia z ochrony danych osobowych stanowią jedną z podstaw wiedzy potrzebnej do pracy kadrze administracyjnej zatrudnionej w placówkach oświatowych. Opracowaliśmy szkolenia, które odpowiednio przygotują administrację szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjnych do zarządzania danymi osobowymi uczniów i kadry pracowniczej. Zapoznaj się naszą ofertą szkoleń na temat ochrony danych osobowych dla pracowników administracyjnych w oświacie i zdobądź umiejętności i wiedzę niezbędne do wykorzystania w pracy.

Do kogo kierowane są szkolenia z ochrony danych osobowych dla administracji

Szkolenia z ochrony danych osobowych przygotowaliśmy z myślą o niepedagogicznych pracownikach placówek oświatowych, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za przeprowadzanie procesów, w których wykorzystywane są dane osobowe osób związanych w jakikolwiek sposób z placówką, czyli najczęściej uczniów oraz kadry pracowniczej. W naszych szkoleniach mogą zatem brać udział:

  • pracownicy działu kadr,
  • pracownicy sekretariatu,
  • specjaliści ds. płac,
  • księgowi,
  • referenci,
  • pracownicy organów samorządowych, którzy nadzorują pracę placówek oświaty.

Jaki jest cel szkolenia?

Nasze szkolenia z ochrony danych osobowych dla administracji mają na celu jak najlepsze przygotowanie pracowników sekretariatów, księgowości czy kadr do praktycznej znajomości przepisów prawnych z tego zakresu oraz przeprowadzania wszystkich operacji, w których używane są dane osobowe, a które zostały uprzednio opracowane i zatwierdzone przez dyrektora placówki. Aby osiągnąć zamierzony cel, zapoznajemy uczestników szkolenia ze wszystkimi niezbędnymi podstawami prawnymi, zarówno rozporządzeniem RODO, jak i krajowych ustaw dotyczących ochrony danych osobowych.

Uczestnicy szkolenia poznają swoje obowiązki wynikające z pełnionych przez nich stanowisk względem wszystkich osób, których dane zbierają, gromadzą, przetwarzają i przechowują. Nauczą się również przygotowywać prawidłowe wersje wszystkich dokumentów, zawierających dane osobowe. Jakie inne aspekty swojej pracy uczestnicy szkolenia poznają w jego trakcie?

  • Uczestnicy dowiedzą się, jakie dane osobowe mają prawo zbierać i przetwarzać w ramach wypełniania swoich obowiązków zawodowych.
  • Poznają także narzędzia i metody umożliwiające bezpieczne przechowywanie danych.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty szkoleń?

Szkolenia z ochrony danych osobowych dla administracji placówek oświaty prowadzone są przez specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie oparte na pracy oraz znajomości podstaw prawnych.

X