may, 2023

30may10:0016:00Systemie Informacji Oświatowej w praktyce (SIO). Zasady gromadzenia i ochrona danych osobowych zgromadzonych w palcówce oświatowej.Hotel nad Wisłą, ul. Makowa 7, Knybawa-Tczew

Informacje o Szkoleniu

Proponowane szkolenie zapewni Państwu praktyczne umiejętności, wiedzę prawną i merytoryczną niezbędną do sprostania wszystkim zadaniom określonym wymiarem prawa oświatowego i zapozna uczestników z nową wersją Zmodernizowanego Systemu Informacji Oświatowej

Program Szkolenia

1.Podstawy prawne:

 • ustawa o systemie informacji oświatowej,
 • ustawa o finansowaniu zadań oświatowych,
 • rozporządzenie MEiN w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego wraz z objaśnieniami.
 1. 2. Przetwarzanie informacji i sposoby gromadzenia danych przez podmioty oświatowe z wykorzystaniem testowej aplikacji SIO w wersji przeglądarkowej MEiN:
 • wprowadzanie i modyfikowanie danych moduł ODDZIAŁY,
 • wprowadzanie i modyfikowanie danych moduł UCZNIOWIE,
 • wprowadzanie i modyfikowanie danych moduł NAUCZYCIELE,
 • wprowadzanie i modyfikowanie danych moduł DANE ZBIORCZE,
 • wprowadzanie i zmiana danych moduły dla JST.
 1. Przegląd, analiza i korekta informacji w bazach wprowadzanych przez szkoły, przedszkola, placówki oświatowe.
 2. Kontrola i odczytywanie informacji z raportów SIO2 zamieszczanych w strefie pracownika jako czynnik poprawnej sprawozdawczości jednostek prowadzonych i rejestrowanych przez JST.
 3. Zadania i obowiązki osób odpowiedzialnych za sprawozdawczość:
 • obowiązki dyrektora oraz osób odpowiedzialnych za prowadzenie statystyki,
 • organizacja i zakres danych sprawozdawczych przekazywanych przez podmioty oświatowe (dokumentacja źródłowa na potrzeby SIO),
 • modyfikowanie danych w następstwie błędu ujawnionego w raporcie.
 1. Podstawowe zasady ochrony danych osobowych zgromadzonych w zbiorach prowadzonych elektronicznie i papierowo w szkole/placówce.

Time

Location

Hotel nad Wisłą

ul. Makowa 7, Knybawa-Tczew

Koszt Szkolenia

Cena: 469 zł

W ramach szkolenia zapewniamy materiały, przerwę kawową, catering, wykwalifikowanego edukatora oraz imienne zaświadczenie doskonalenia zawodowego.

Edukator

Praktyk, pracownik placówek oświatowych, doświadczony wykładowca w zakresie prawa oświatowego, systemów bezpieczeństwa oraz ochrony danych, administrator bezpieczeństwa informacji niejawnych i inspektor ochrony danych osobowych. Szkolenia i kursy prowadzi od 1995 roku. Posiada praktyczną znajomość technik szkoleniowych, skutecznych form komunikacji, przekazywania wiedzy oraz umiejętność łączenia zagadnień prawnych z zagadnieniami informatycznymi.

Kontakt

Monika Cieśla – specjalista ds. szkoleń

tel. 882 571 273

@: edu@eduedukacja.pl

www.eduedukacja.pl

 

Istnieje możliwość organizacji szkolenia dedykowanego, według Państwa potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X