february, 2020

29feb09:0015:00KOMPETENCJE CYFROWE ORAZ BEZPIECZNE I CELOWE WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII INFORMATYCZNO- KOMUNIKACYJNYCHKwidzyn, sala szkoleniowa przy ul. Piłsudskiego 29Zapisz się na szkolenie

Informacje o Szkoleniu

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli wszystkich specjalności w tym edukacji wczesnoszkolnej.

 

Cel Szkolenia

Podczas szkolenia nauczyciele dowiedzą się, kim jest Pokolenie Z i jak z nim pracować, aby bezpiecznie i celowo wykorzystywało nowoczesne technologie.  Uczestnicy szkolenia poznają programy i aplikacje przydatne w pracy i aktywizujące lekcje z Pokoleniem Z , w tym: generator do tworzenia qr kodów oraz aplikację do ich odczytywania, program „losowe puzzle” ,  quizizz,  wordwall, tablice Padlet i Lino. Uczestnicy szkolenia wezmą udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem poznanych programów i aplikacji, wykorzystując do tego telefon komórkowy lub laptop, nauczą się tworzyć chmury wyrazowe, poznają  i zastosuje podczas ćwiczeń różne aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości, w tym kostkę Mergel Cubes i aplikację The Tiny Prince , a także program Mozaika 3 D i  Quiver, poznają  program pt. Polska Inspiruje.

Program Szkolenia

 1. Rozmowa nt. aktywności uczniów oraz narzędzi i metod stosowanych na lekcji na podstawie obejrzanych kilkuminutowych filmów.
 2. Rozmowa kierowana nt. metod i narzędzi stosowanych w pracy przez uczestników szkolenia, które sprawdzają się najlepiej i co o tym świadczy?
 3. Co to jest Pokolenie Z? Co je charakteryzuje? Jak edukacja powinna się dostosować do Pokolenia Z?
 4. Jak pracować z Pokoleniem Z, aby bezpiecznie i celowo wykorzystywać nowoczesne technologie. .
 5. Programy i aplikacje przydatne w pracy z Pokoleniem Z:
 • generator do tworzenia qr kodów oraz qr droid do ich odczytywania,
 •  program „losowe puzzle”,
 • program  quizizz,
 • program wordwall
 •  tablica   Padlet i Lino
 • program i aplikacje do tworzenia chmur wyrazowych.
 1. Rozmowa na temat , czym jest rozszerzona rzeczywistość?
 1. Poznanie programów i aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości:
 • The Tiny Prince,
 • Mozaika 3D,
 • Quiver,
 • Kostka Merge-Cube.

Time

09:00 - 15:00

Location

Kwidzyn

sala szkoleniowa przy ul. Piłsudskiego 29

Koszt Szkolenia

150 zł/os

Edukator

Dorota Podorska – trener, coach,  mentor, dyplomowany nauczyciel  jęz. polskiego, doradztwa zawodowego z 31-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w coachingu zespołowym oraz  prowadzeniu szkoleń z zakresu myślenia krytycznego i TOC ( teorii ograniczeń) , oceniania kształtującego  oraz nowoczesnych technologii i coachingu w edukacji.

Pracuje w charakterze mentora w kursie pn. Uczymy myślenia. Ekspert i mentor podczas  konferencji prowadzonych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej na Kongresie Zarządzania Oświatą zorganizowanym przez OSKKO w Gdańsku i podczas spotkań nauczycieli w Warszawie. Jest mentorem w kursie online dla nauczycieli pn. Ok Zeszyt.       Pracuje jako trener w ORKE w Warszawie. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli w zakresie nowoczesnych technologii, oceniania kształtującego, coachingu w edukacji, myślenia krytycznego.

Trener w zakresie kształtowania kluczowych kompetencji uczniów. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne technologie. Przygotowała i przeprowadziła ponad 50 lekcji otwartych z wykorzystaniem oraz  200 godz. warsztatów z wykorzystania TIK.

Kontakt

 

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli

Edu-Edukacja  Akademia Rozwoju  Kadr Oświatowych

Marta Zając
e-mail:
edu@eduedukacja.pl
tel: 880 544 057

Zapisz się na Szkolenie/Kurs

Zapisz się na szkolenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X