Technologie informacyjne

Home / Szkolenia dla Nauczycieli / Technologie informacyjne

Brak Szkoleń w katalogu w tym czasie

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Z chęcią odpowiemy Państwu na wszystkie pytania

Technologie informacyjne szturmem wkraczają w kolejne aspekty naszego życia, znacznie je ułatwiając. Nie ominęły również edukacji, która musi stawiać czoło coraz to nowym wyzwaniom, by zaangażować do aktywnej nauki przedstawicieli najmłodszych pokoleń. Skorzystaj z naszych szkoleń dla nauczycieli z zakresu wykorzystania nowoczesnej technologii informacyjnej i naucz się wykorzystywać nowinki technologiczne podczas zajęć lekcyjnych.

Rozwój nauczycieli w zakresie technologii informacyjnej – nieodzowna konieczność

Tradycyjne metody edukacyjne przestają być dzisiaj skuteczne, ponieważ nie są w stanie zaangażować najmłodszych uczniów, którzy są za pan brat z nowoczesną technologią, potrafią z jej pomocą skutecznie wyszukiwać informacje oraz komunikować się za sobą na różne sposoby. W ich przypadku wykorzystanie technologii w edukacji jest kluczem do ich aktywnego udziału w lekcji. Na naszych szkoleniach nauczysz się:

  • tworzenia materiałów edukacyjnych w formie cyfrowej,
  • prezentacji informacji w formie infografik i ikonografik,
  • sporządzania interaktywnych map myśli.

Przede wszystkim poznasz wiele funkcjonalnych aplikacji, które umożliwią przeprowadzanie nowoczesnych i angażujących zajęć.

Technologia informacyjna w nauczaniu zdalnym

W czasie pandemii koronawirusa oświata stanęła przed poważnym problemem nauczania zdalnego. Okazało się, że wiele szkół oraz rzesze uczniów nie są przygotowane do prowadzenia zajęć i udziału w nich w trybie zdalnym. Problematyczne stały się nie tylko same zajęcia, ale przede wszystkim egzaminowanie uczniów. Nasze szkolenia mają za zadanie pomóc nauczycielom w odpowiednim przygotowaniu zajęć i formy egzaminowania w trybie zdalnym z wykorzystaniem technologii informacyjnej. W tym celu nauczymy Cię:

  • obsługi narzędzi do przeprowadzania interaktywnych zajęć online,
  • obsługi narzędzi internetowych do tworzenia oraz przeprowadzania testów online,
  • przeprowadzania e-konsultacji z uczniami.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach z technologii informacyjnej dla nauczycieli?

To szkoła i nauczyciele muszą dostosowywać się do zmian, jakie zachodzą w kolejnych pokoleniach uczniów, a nie odwrotnie. Dlatego wyjdź naprzeciw zmieniającym się regułom gry i stań się nowoczesnym nauczycielem, który cieszy się zaufaniem uczniów i potrafi zaangażować ich do nauki, osiągając z nimi coraz lepsze efekty.

X