Rozwój osobisty nauczyciela

Home / Szkolenia dla Nauczycieli / Rozwój osobisty nauczyciela

Brak Szkoleń w katalogu w tym czasie

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Z chęcią odpowiemy Państwu na wszystkie pytania

Nauczyciel musi cechować się bardzo wysokimi zdolnościami komunikacyjnymi oraz interpersonalnymi. Chcesz stać się nauczycielem, który łapie świetny kontakt ze swoimi uczniami? Zapisz się na szkolenia z rozwoju osobistego nauczyciela i poznaj skuteczne metody komunikacji, stań się asertywny oraz naucz się panować nad emocjami w swojej pracy.

Rozwój osobisty nauczyciela – dlaczego jest taki ważny?

Pracy nauczyciela towarzyszą niekiedy bardzo intensywne emocje związane z koniecznością opanowania grupy i rozwiązywania jej problemów. To wszystko niestety często przeradza się w stres, który może obniżyć skuteczność Twoich metod dydaktycznych, a przede wszystkim powodować spadek zaufania uczniów czy dyrektora do Twojej osoby. Podczas naszych szkoleń nauczysz się rozpoznawać swoje emocje i panować nad nimi, a to z kolei da Ci podstawę do podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych, które są tak ważne w relacjach:

  • nauczyciel-uczeń,
  • nauczyciel-dyrektor,
  • nauczyciel-rodzice.

Zdiagnozuj swoje emocje

Na naszych szkoleniach z rozwoju osobistego nauczycieli poznasz metody diagnozowania swoich emocji oraz rozpoznawania procesów, które doprowadziły Cię do takiego stanu. Rozumiejąc, skąd wzięło się w Tobie tyle stresu, niepewności czy irytacji, będziesz w stanie podjąć odpowiednie działania w celu powrotu do stabilności emocjonalnej, a także pojęcia profilaktyki, która zapobiegnie wypaleniu zawodowemu.

Bądź asertywny

Praca nauczyciela wiąże się również z wieloma sytuacjami konfliktogennymi. Nauczymy Cię, jak asertywnie rozwiązywać problemy komunikacyjne z na różnym polu – z uczniami, ich rodzicami czy resztą rady pedagogicznej. Poznasz techniki ćwiczenia asertywności zarówno w sytuacjach konfliktowych, jak i sporej presji wywoływanej na Tobie przez inne osoby.

Skuteczna komunikacja – klucz do sukcesu w relacjach z uczniami

Dzisiejsi uczniowie oczekują od nauczyciela, że zrozumie on ich punkt widzenia na świat oraz edukację. Nauczymy Cię odnajdywania wspólnego języka z grupą uczniów, która obecnie całkowicie różni się mentalnie od poprzednich roczników. Na naszych szkoleniach poznasz skuteczne metody komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej, a także nauczysz się rozwiązywać konflikty dzięki nowoczesnym metodom coachingowym.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

Udział w szkoleniu nauczy Cię radzenia sobie z wieloma sytuacjami problemowymi, tak w pracy jako nauczyciel, jak i w życiu osobistym. Nauczyciel to zawód, w którym kompetencje interpersonalne mają kluczowe znaczenie, więc im więcej na tym polu potrafisz, tym większą satysfakcję sprawi Ci praca.

X