Dydaktyka i wychowanie

Home / Szkolenia dla Nauczycieli / Dydaktyka i wychowanie

Brak Szkoleń w katalogu w tym czasie

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Z chęcią odpowiemy Państwu na wszystkie pytania

Zapisz na szkolenie dla nauczycieli obejmujące nowe metody dydaktyczne i wychowawcze. Stań się nowoczesnym nauczycielem, który sprosta oczekiwaniom nowego pokolenia uczniów. Dowiedz się, jaki zakres kompetencji obejmują nasze szkolenia, i przekonaj się, że warto wziąć w nich udział.

Poznaj nowe metody dydaktyczne

Tradycyjna dydaktyka nie sprawdza się w uczeniu najmłodszych pokoleń. Dzieci urodzone po 2010 roku można z powodzeniem określić mianem ludzi z przyszłości, bowiem uczą się i funkcjonują na co dzień zupełnie inaczej niż my. Nie mają żadnych obaw przed korzystaniem z technologii, są znacznie bardziej przedsiębiorcze i potrafią się skuteczniej komunikować. Dlatego też, aby nauka była skuteczna i angażowała przedstawicieli najmłodszych pokoleń, musi odbywać się zgodnie z najnowszymi metodami dydaktycznymi.

  • Wykorzystanie technologii – nowa technologia to najlepszy przyjaciel najmłodszego pokolenia. Daje ona ogromne możliwości w zdobywaniu wiedzy o nowych umiejętności, a ponadto jest dla współczesnych dzieci środowiskiem naturalnym. Nauczymy Cię, jak wykorzystywać najnowszą technologię w edukacji, by skutecznie zaangażować dzieci w naukę.
  • Praca w grupach – na naszych szkoleniach poznasz nowoczesne metody organizowania pracy w grupach dla uczniów. Współpraca jest umiejętnością niezbędną, która w szkole ma za zadanie odwzorować odnalezienie się w zespole pracowników i wspólne wypracowanie założonego celu.
  • Wykorzystanie metod coachingowych – nauczymy Cię, jak skutecznie motywować uczniów do pracy i nauki. Będziesz umieć wydobyć ukryte w nich pokłady kreatywności, a także dowiesz się, jak rozwijać drzemiący w nich indywidualny potencjał.

Wychowanie – zbuduj przyjazną grupę pilnych uczniów

Wychowanie to obok dydaktyki druga kluczowa rzecz, jakiej uczy szkoła. Na naszych szkoleniach nauczysz się rozumieć sposób myślenia i postępowania najmłodszego pokolenia. Po ukończeniu kursu będziesz znać ich potrzeby, a także zdobędziesz kompetencje skutecznego komunikowania się z nimi. Co będziesz umieć po naszym szkoleniu.

  • Hejt i wykluczenie – nauczymy Cię rozpoznawać mowę nienawiści i rozwiązywać konflikty oraz problemy młodzieży związane z wykluczeniem ze środowiska.
  • Prowokacje – nauczysz się radzić sobie z prowokacyjnymi zachowaniami uczniów, które mogą zdarzyć się nie tylko w trudniejszych grupach.
  • Depresja – rolą pedagoga i wychowawcy jest rozpoznanie osobistych problemów ucznia i pomoc w rozwiązaniu ich z zaangażowaniem rodziców oraz szkoły.
  • Dyscyplina – nauczymy Cię w jaki sposób wprowadzać skuteczne dyscyplinowanie uczniów, których zachowanie wymaga poprawy. Pokażemy Ci również, jak kształtować wzorową uczniowską postawę.

Dzięki naszym szkoleniom zdobędziesz kompetencje kluczowe dla nauczyciela, który pracuje z pokoleniami dzieci urodzonych po 2000 i 2010 roku. Dzięki nim szybko zdobędziesz zaufanie uczniów, rodziców oraz rady pedagogicznej.

X