Dla dyrektorów szkół

Home / Szkolenia dla Dyrektorów / Dla dyrektorów szkół

Brak Szkoleń w katalogu w tym czasie

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami!

Z chęcią odpowiemy Państwu na wszystkie pytania

Zarządzanie szkołą wymaga od dyrektora znajomości prawa oraz wielu procedur w zakresie oświaty, skrupulatnego prowadzenia dokumentacji oraz zarządzania kadrami nauczycielską i administracyjną. Ponadto to dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za to, w jaki sposób szkoła przejdzie przez sytuację kryzysową, w której może znaleźć się choćby z powodu epidemii, jaka miała miejsce w 2020 roku. Ogrom wiedzy oraz kompetencji, na temat tego, jak radzić sobie z prowadzeniem szkoły, zdobędziesz uczestnicząc w naszych szkoleniach przeznaczonych dla dyrektorów szkół.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach dla dyrektorów szkół?

Dyrektor szkoły jest zatrudnionym przez właściwy organ samorządowy gospodarzem placówki oświatowej, który odpowiada funkcjonowanie placówki, jej stan finansowy, a także za realizowanie programu edukacyjnego oraz przygotowanie uczniów do egzaminów. W związku z tak ogromną odpowiedzialnością warto być jak najlepiej przygotowanym do powierzonej funkcji i poznać metody skutecznego zarządzania szkołą.

Zakres szkoleń dla dyrektorów szkół w EduEdukacja.pl

Jeśli uważasz, że w pewnym zakresie zarządzania placówką oświatową możesz poszerzyć wiedzę i umiejętności, śledź naszą stronę i zapisz się na szkolenie z wybranego zakresu.

  • Ocena pracy nauczyciela – na naszych szkoleniach poznasz nowatorski sposób oceny pracy nauczyciela, który jest zgodny z przyjętymi przepisami. Poznasz kryteria oceny, a także wszystkie procedury, jakie musisz wykonać w zakresie weryfikacji pracy kadry nauczycielskiej.
  • Rzetelna dokumentacja – współpracujący z nami specjaliści pokażą Ci prawidłowe metody sporządzania, gromadzenia i przechowywania dokumentacji szkolnej, dotyczącej zarówno statusu placówki, kadr i płac, finansów, przepisów BHP oraz archiwum ocen i postępów uczniów.
  • Zarządzanie szkołą w czasie kryzysu – na barkach dyrektorów należy organizacja nauczania w czasie kryzysów, np reżimu sanitarnego, jaki został nałożony na placówki publiczne w wyniku pandemii koronawirusa w 2020 roku.
  • System Informacji Oświatowe – na szkoleniu z tego zakresu poznasz zasady działania aplikacji SIO.
  • Ruch kadrowy – poznasz swoje obowiązki wobec kadry nauczycielskiej związane przede wszystkim z prawem pracy i Kartą Nauczyciela.

Nasze szkolenia dla dyrektorów szkół to również okazja do zainwestowania w swoje umiejętności. Prowadzimy bowiem kursy radzenia sobie w sytuacjach stresowych czy w razie wystąpienia ryzyka wypalenia zawodowego. Możesz również rozwinąć swoje umiejętności swobodnego przemawiania publicznego, co dla dyrektora placówki oświatowej ma duże znaczenie zarówno w samej szkole, jak i poza nią.

X