Kodowanie i programowanie w edukacji przedszkolnej
Informacje o szkoleniu

kodowanie s

 

 

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej zainteresowanych wprowadzeniem programowania do zajęć w przedszkolu. Wstępne pokazanie dostępnych możliwości realizacji nauki programowania i robotyki w edukacji przedszkolnej.

Czas trwania: 8 godzin dydaktycznych (4 godziny wykładu + 4 godziny warsztatów)

 

 


Program szkolenia
  1. Podstawa programowa a programowanie
  2. Programowanie poza komputerem.
  3. Jak zainteresować dzieci programowaniem?
  4. Jakie korzyści płyną z nauki programowania?
  5. Pierwsze kroki w ScottieGo! Grze planszowo-mobilnej, która ma zaszczepiać w dzieciach cenne umiejętności, takie jak logiczne myślenie
  1. Pierwsze kroki w ScottieGo!
  2. Omówienie zawartości gry planszowej, pobieranie i instalacja środowiska ScottieGo! - w wersji mobilnej
  1. Planowanie, omówienie i realizacja zajęć z użyciem gry ScottieGo!
  2. Zasoby w sieci dotyczące programowania
  3. Indywidualne konsultacje z trenerem
Termin i miejsce szkolenia


Termin: 28.08.2019 r.

Czas szkolenia: 09.00 – 15.00

Miejsce szkolenia

Kwidzyn/Tychnowy

Trener


TRENER 
- z wykształcenia i pasji informatyk o szerokim polu działania. Ekspert Ośrodka Rozwoju Edukacji ds. informatyki w projekcie Scholaris. Autor poradnika dydaktyczno-metodycznego dla klas IV-VIII w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. Autor poradnika dydaktyczno-metodycznego Programowanie ze Scottie Go dla dzieci od 6 do 9 lat. Nauczyciel informatyki oraz wykładowca z bogatym doświadczeniem w realizacji szkoleń komputerowych. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu: wykorzystania CTI w procesie nauczania, grywalizacji, bezpieczeństwa w sieci oraz ochrony danych osobowych. Uczy dzieci i nauczycieli podstaw programowania oraz robotyki. Organizator szkolenia latania dronami dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie interesuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w edukacji i administracji.

 

Koszt szkolenia

 

380 zł/osoba – cena obejmuje  materiały szkoleniowe, konsultacje z trenerem. Na zakończenie szkolenia każdy z uczestników otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

 

Kontakt

edu foto

EDU-EDUKACJA  Akademia Rozwoju  Kadr Oświatowych Sp. z o.o.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 882 571 273


 

KARTA ZGŁOSZENIA

ZAMÓW SZKOLENIE